O nás

Jsme amatérským hokejovým týmem, který se postupně vyvíjel od roku 2006. Na počátku byla domluva několika kamarádů a jejich známých, že si objednají led a zahrají hokej – v teplácích, bez výstroje. Zalíbilo se jim to natolik, že si led objednali ještě jednou a pak ještě několikrát. Postupem doby se k nim začali přidávat i jiní hokejoví nadšenci, někdy už i ti, kteří  hokej už hráli.

Vzhledem k tomu, že hokej bez výstroje bolí, začali jsme se postupně vybavovat a od roku cca 2008 hrajeme ve výstroji všichni. V témže roce jsme se zúčastnili také našeho prvního turnaje – ATD cupu 2008 a ve stejném roce jsme započali v tradici našeho vlastního turnaje – Vánočního HC Tango Cupu. Od sezóny 2009-2010 jsme začali hrát Šumavskou ligu amatérského hokeje, jejíž jsme jedním ze čtyř zakládajících členů. Tuto soutěž hrajeme dodnes (2014) s v podstatě stabilizovaným kádrem – partou „kluků“, která se schází nejen kvůli hokeji. „Kluků“ píši v uvozovkách proto, neboť někteří z nás již překročili věk 50 let – nyní (2014) jsme schopni postavit pětku, která má v součtu 245 let, věkový průměr týmu je 41 let, nejmladšímu hráči je 25 let a nejstaršímu 52.

Jak jsem již psal výše, mimo sezónu máme i jiné aktivity – florbal, nohejbal, horská kola. Smyslem našeho týmu je pohyb a v pohodě strávený volný čas v partě obdobně smýšlejících lidí. Smyslem tohoto webu je pak lepší informovanost o zápasech, trénincích a ostatních našich aktivitách nejen pro členy týmu, ale i pro jejich příznivce a širokou veřejnost.

Doufám, že celý tým v budoucnu ve zdraví prožije hodně šťastných chvil na ledě i při ostatních spotech.

 

“Prezident klubu“